Wybrane projekty realizowane w ramach odpowiedzialności społecznej

Ogólnopolska Kampania Walki z Cukrzycą pod hasłem „Nie daj się, zbadaj się” — do organizacji tej akcji skłoniła nas niska społeczna świadomość zagrożeń, jakie niesie za sobą nie leczona lub zbyt późno wykryta cukrzyca. W ramach projektu podjęliśmy akcję edukacyjną, mającą na celu nakłonienie jak największej liczby Polaków do podjęcia profilaktycznych badań poziomu cukru we krwi, prowadzenia zdrowego trybu życia, kontrolowanie swej wagi i właściwe odżywianie. Kampania medialna i organizacja bezpłatnych badań poziomu cukru we krwi zapewniły projektowi szeroki oddźwięk społeczny.

Friendly Port — program promujący miasta portowe. Autorska koncepcja jednego z założycieli BIS Agency, powstała specjalnie z myślą o żaglowcach klasy A i B. Program Friendly Port to cały system działań, które mają na celu promocję portów i miast portowych poprzez jak najczęstsze wizyty wielkich żaglowców. W ramach Friendly Port jednostki otrzymują bezpłatnie obsługę (pilotaż, opłaty portowe, agent itp.), pobyt w porcie (woda pitna, prysznice, recykling odpadków), zorganizowany czas wolny dla załogi i uczestników rejsu (bilety wstępu do muzeów, program kulturalny), cumowanie w dogodnym i reprezentacyjnym miejscu oraz oprawę medialną wizyty. Na życzenie organizatora rejsu współpraca może zostać rozszerzona o wsparcie przy poszukiwaniu noclegu dla uczestników rejsu oraz zorganizowanie całodziennych wycieczek po mieście i okolicach. W zamian armatorzy zobowiązują się do udostępnienia do bezpłatnego zwiedzania jednostek mieszkańcom i turystom. Pierwszą wizytą w ramach programu było zawinięcie rosyjskiego żaglowca Kruzensztern do portu w Gdyni w sierpniu 2004 roku.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Astigmatic — jeden z najciekawszych europejskich festiwali muzyki niezależnej. Astigmatic to nie tylko pierwszy w Europie Środkowej międzynarodowy festiwal electro. To zjawisko. Według występujących na nim artystów stanowi „festiwal kulturotwórczy, wielkie święto branży muzyki elektronicznej oraz przegląd tego, co najważniejsze, klasyczne dla rozwoju gatunku, i tego, co najnowsze, najświeższe, najbardziej odkrywcze”. Prezentuje dokonania najbardziej obiecujących debiutantów oraz przybliża dorobek legend światowej muzyki niezależnej. Dotychczasowe edycje cieszyły się entuzjastycznymi recenzjami artystów, kilkudziesięciotysięcznej publiczności, animatorów muzycznych z zagranicy oraz mediów – zarówno mainstreamowych jak i stricte branżowych. Pierwszy Festiwal Muzyki Elektronicznej Astigmatic odbył się w 2003 roku.